İNOA

INOA'nın profesyonel kullanımı için anahtar sözcükleri keşfedin...
 

Amonyak
Suda bulunan amonyak gaz solüsyonu. Bu gaz, nitrojen ve hidrojenin bileşimiyle oluşur. Saç boyası etken maddesinin hapsolmasını sağlayan bu madde, ölçüyü yükselme özelliğiyle saç telini kabartır.

Bekleme Süresi
Rengin elde edilmesi için gereken süre ( açma ve renklendirme).

Deri alerji testi (bölgesel test)
Oksidanlı saç boyasından önce alerji testi zorunludur. Az bir miktar saç boysı karışımı (Oleo-Jel + oranı önceden belirlenmiş kaşıkla saç boyası jeli ) kulakların arkasına uygulanır. Derinin verdiği reaksiyonların kontrol edilmesi için 48 saat geçmesi beklenir.

Emülsiyon
Saç derisinden saç boyasını çıkarmaya yarayan operasyondur. Inoa ile , emülsiyon, saç diplerinden boyayı SU EKLEMEDEN çıkarmaya başlar. Boya çıkarıldıktan sonra, emülsiyona az miktarda sıcak su ilave edilerek ürünün saçtan temizlenmesi kolaylaşır.

Hidrojen Peroksit
Oksijeni serbest bırakan bir elementtir. Değişkendir ve suyla ve oksijeni birbirinden ayırır. Hidrojen peroksidin değeri, saf hidrojen peroksidin yüzdesine göre ifade edilir yada serbest bıraktığı oksijenin hacmine göre ifade edilir.
Örnek: 20vol'un %6'sı

Oksidan
Başka bir bileşeni modifiye ederek, oksijeni serbest bırakan bir etmendir.

Oksijen
Kokusuz, boyasız, tatsız bir gazdır, havada mevcuttur. Açıcı yada saç boyası gibi, herhangi bir saç boyasının faaliyetinde yer alan aktif bir maddedir.

Renk numaralanması
Saç boyası ürününün kullanımının kolaylaştırılması amacıyla numaralama sistemi , rengin belirtilmesi için kullanılır. Örneğin: ilk numara ton seviyesini belirtir ( siyah için 1'den açık sarı için 10 1/2'ye ) bunun devamında bir yada birkaç numara, yansımaların numarasını belirtir.

Ton seviyesi
Saçın doğal renginin yada yapay renginin yoğunluğudur. Ton seviyesi 1'den 10 a kadar, koyudan açığa doğru numaralarla ifade edilir.

MEA
Amonyakla karşılaştırıldığında, alkalin etmeninin rahatsız edici kokusunun olmaması avantajına sahiptir.

Kalıcı saç boyası
Oksidanlı saç boyası olarak da bilinir ve kalıcı sonuçlar yaratır. Aynı zamanda saçı açar ve yeniden boyar.

Uca çekme
Tüm ürünün saç diplerinden çıkarılmadan, boyanın saçın boy ve uçları üzerine dağıtılmasıdır. Bu süreç, ürünün, saçın boyu üzerinde ve köklerinde kaldığı süreçtir. Bu süreç , önceki rengin ne kadar soluk renkte olduğuna bağlıdır.

Yansıma
Doğal saç rengi (doğrudan saç boyası) üzerine uygulanan yada ana renkle elde edilen (kalıcı saç boyası) az yada çok hareketli renklerdir . Kullanılan başlıca yansımalar: küllü / irize/dore/kızıl/ akaju / bakır.